La'hev

Heverovy poznatky a poznámky

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

hype [2015/05/20 11:00] (aktuální)
Hever vytvořeno
Řádek 1: Řádek 1:
 +====== Hype ======
 +**Pojem hype** je marketingová metoda k vytvoření povědomí mezi lidmi o nějakém produktu nebo pojmu. Slovník jej překládá jako humbuk nebo **bombastická reklama**.
  
 +K vytvoření dobrého hype se dnes obvykle používá směs marketingových postupů, jako je vytvoření obrázků, videí, PR článků. Dále protlačení těchto informací do médií a další marketingové aktivity.
 +
 +===== Hype křivka =====
 +Společnost Gartner publikovala tzv. hype křivku((Zdroj:​ http://​www.systemonline.cz/​zpravy/​gartner-publikoval-zpravu-o-vyspelosti-technologii-pro-rok-2014-z.htm))((Zdroj:​ http://​www.zive.cz/​clanky/​je-to-bozi-je-to-skvele-a-brzy-to-splaskne-co-je-to-hype/​sc-3-a-175500/​default.aspx))((Zdroj:​ http://​en.wikipedia.org/​wiki/​Hype_cycle)),​ která popisuje jak hype běžně funguje při vytváření hype produktu. V bodě nula jsou vytvořeny veškeré podklady, poté křivka dosáhne svého maxima (vrchol, mediální hvězda, přemrštěné očekávání,​ přehnané nadšení), tedy daný produkt se stane populárním,​ protože o tom každý mluví, protože je to zrovna moderní. Produkt se ale ještě vyvíjí, takže má své mouchy, zároveň o něm všichni jen mluvili a málokdo opravdu používal, takže po chvíli, po odeznění chvilky slávy přestává být moderní a křivka prudce klesne (deziluze, vystřízlivění). Později poté v lepším případě pomaličku roste aby se dále ustálila.
hype.txt · Poslední úprava: 2015/05/20 11:00 autor: Hever