La'hev

Heverovy poznatky a poznámky

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

keepass [2015/07/13 14:39]
Hever vytvořeno
keepass [2015/07/13 14:42] (aktuální)
Hever
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== KeePass ====== ====== KeePass ======
-**KeePass** je počítačový program správce hesel s otevřeným kódem. Originální program je pro platformu windows a existují jeho "​porty"​ i pro prakticky všechny jiné užívané systémy. Pro linux je to například aplikace KeePassX.+**KeePass** je počítačový program správce hesel s otevřeným kódem. Originální program je pro platformu windows a existují jeho "​porty"​ i pro prakticky všechny jiné užívané systémy. Pro linux je to například aplikace KeePassX. Tyto aplikace se pak obvykle umí více integrovat v operační systému, například spolupracovat s webovými prohlížeči a předvyplňovat autentizační formuláře.
  
 Aplikace vytváří soubor - databázi hesel. Data v souboru jsou šifrována pomocí hlavního hesla (případně klíče) pomocí AES. Aplikace vytváří soubor - databázi hesel. Data v souboru jsou šifrována pomocí hlavního hesla (případně klíče) pomocí AES.
Řádek 6: Řádek 6:
 Hesla se dají třídit do skupin, skupiny do složek a k jedné položce lze vyplnit mnoho dalších údajů kromě samotného hesla. Hesla se dají třídit do skupin, skupiny do složek a k jedné položce lze vyplnit mnoho dalších údajů kromě samotného hesla.
  
 +
 +===== Sdílení databáze =====
 Pokud chceme databázi hesel sdílet mezi více lidmi, je potřeba počítat s tím, že každý kdo má do databáze přístup, vidí všechna hesla. S tím je nutno počítat a případně vytvořit více databází (souborů) pro různé skupiny osob. Pokud chceme databázi hesel sdílet mezi více lidmi, je potřeba počítat s tím, že každý kdo má do databáze přístup, vidí všechna hesla. S tím je nutno počítat a případně vytvořit více databází (souborů) pro různé skupiny osob.
 +
 +
keepass.txt · Poslední úprava: 2015/07/13 14:42 autor: Hever