La'hev

Heverovy poznatky a poznámky

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

kreativni_trida [2015/11/05 21:20]
Hever vytvořeno
kreativni_trida [2015/11/05 21:32] (aktuální)
Hever
Řádek 3: Řádek 3:
 **Kreativní třída** je společenská třída, která zahrnuje řadu profesí a povolání: učitele, umělce, poradce, architekty, designéry, vývojáře apod. Všechny profese, které nemají rutinní práci, ale tvoří - vymýšlí změny a novoty. **Kreativní třída** je společenská třída, která zahrnuje řadu profesí a povolání: učitele, umělce, poradce, architekty, designéry, vývojáře apod. Všechny profese, které nemají rutinní práci, ale tvoří - vymýšlí změny a novoty.
  
-Příslušníci kreativní třídy málokdy tráví celý život u jednoho zaměstnavatele. Spíše se snaží vyvažovat potřebu sebevyjádření a seberealizace s mírou svobody a příjmem. Potřebují mít nové a nové výzvy a zároveň mít dostatek volného času pro sebe. Na tituly, hodnosti a názvy pozic si obvykle moc nehrají.+Příslušníci kreativní třídy málokdy tráví celý život u jednoho zaměstnavatele. Spíše se snaží vyvažovat potřebu sebevyjádření a seberealizace s mírou svobody a příjmem. Potřebují mít nové a nové výzvy a zároveň mít dostatek volného času pro sebe. Na tituly, hodnosti a názvy pozic si obvykle moc nehrají.  Velmi často jsou to specialisté, kteří si určují organizaci práce sami (self-management). Je těžké s nimi manipulovat, protože bývají nezávislí – často jsou na volné noze (OSVČ). 
 + 
 +Náplň jejich práce vyžaduje období intenzivního a často nepřetržitého soustředění a přemýšlení, které musí být vyváženo obdobím relaxace, dobití baterek a získání nových nápadů a inspirace.
  
 https://cs.wikipedia.org/wiki/Kreativn%C3%AD_t%C5%99%C3%ADda https://cs.wikipedia.org/wiki/Kreativn%C3%AD_t%C5%99%C3%ADda
kreativni_trida.1446754850.txt.gz · Poslední úprava: 2015/11/05 21:20 autor: Hever