La'hev

Heverovy poznatky a poznámky

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

textovy_editor [2015/03/16 11:09]
Hever vytvořeno
textovy_editor [2015/03/16 11:09] (aktuální)
Hever
Řádek 2: Řádek 2:
 Textový editor je aplikace, která slouží k úpravám obsahu souborů - používají se přirozeně k úpravám souborů, které obsahují textové informace. Tedy obvykle zdrojové kódy programů, konfigurační soubory a podobně. Textový editor je aplikace, která slouží k úpravám obsahu souborů - používají se přirozeně k úpravám souborů, které obsahují textové informace. Tedy obvykle zdrojové kódy programů, konfigurační soubory a podobně.
  
-Neplést s tzv. textovými procesory (typicky MS Word, nebo LibreOffice Writer, atp.), ve kterých pracujeme se zformátovaným textem (text má font, velikost písma, nadpisy, ...)+Neplést s tzv. textovými procesory (typicky MS Word, nebo LibreOffice Writer, OpenOfiice.org Writer, WordPad, atp.), ve kterých pracujeme se zformátovaným textem (text má font, velikost písma, nadpisy, ...)
  
 Používám textový editor //geany// na linuxu v grafickém režimu, //nano// na linuxu v terminálovém režimu a //​notepad++//​ na windows. Používám textový editor //geany// na linuxu v grafickém režimu, //nano// na linuxu v terminálovém režimu a //​notepad++//​ na windows.
textovy_editor.txt · Poslední úprava: 2015/03/16 11:09 autor: Hever