La'hev

Heverovy poznatky a poznámky

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
wikipedia [2015/04/10 17:38]
Hever
wikipedia [2015/04/10 17:39] (aktuální)
Hever
Řádek 1: Řádek 1:
-====== ​Wikipedia ​====== +====== ​Wikipedie ​====== 
-**Wikipedia** je internetová encyklopedie psaná v mnoha jazycích. Přístup k obsahu není nijak zpoplatněn,​ každý si ji může zkopírovat a také do ní přispívat. Založena byla v roce 2001.+**Wikipedia** ​(v jiných jazycích obvykle **Wikipedia**) ​je internetová encyklopedie psaná v mnoha jazycích. Přístup k obsahu není nijak zpoplatněn,​ každý si ji může zkopírovat a také do ní přispívat. Založena byla v roce 2001.
  
-Kromě [[http://​cs.wikipedia.org/​|české]] a [[http://​en.wikipedia.org/​|výchozí anglické]] verze wikipedie ​bych ještě upozornil na [[http://​simple.wikipedia.org/​|jednoduchou (simple) anglickou]] verzi.+Kromě [[http://​cs.wikipedia.org/​|české]] a [[http://​en.wikipedia.org/​|výchozí anglické]] verze Wikipedie ​bych ještě upozornil na [[http://​simple.wikipedia.org/​|jednoduchou (simple) anglickou]] verzi.
  
  
-===== Obsah wikipedie ​=====+===== Obsah Wikipedie ​=====
  
-Obsah wikipedie ​je možné stáhnout (českou verzi například zde: http://​dumps.wikimedia.org/​cswiki/​latest/​). Soubor s kompletní aktuální českou ​wikipedií ​měl v roce 2015 asi 500MB, soubor se změnami, které zde proběhy pak asi 5GB. Kompletní anglická verze měla v témže roce zhruba 10GB.+Obsah Wikipedie ​je možné stáhnout (českou verzi například zde: http://​dumps.wikimedia.org/​cswiki/​latest/​). Soubor s kompletní aktuální českou ​Wikipedií ​měl v roce 2015 asi 500MB, soubor se změnami, které zde proběhy pak asi 5GB. Kompletní anglická verze měla v témže roce zhruba 10GB.
  
 Lze jej například také stáhnout a prohlížet aplikací [[http://​xowa.sourceforge.net/​|XOWA]]. Lze jej například také stáhnout a prohlížet aplikací [[http://​xowa.sourceforge.net/​|XOWA]].
wikipedia.txt · Poslední úprava: 2015/04/10 17:39 autor: Hever