La'hev

Heverovy poznatky a poznámky

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
vlastnictvi_dat [2015/05/22 16:24]
Hever [Úložiště dat u třetí osoby]
vlastnictvi_dat [2016/10/10 16:47] (aktuální)
Hever [Úložiště dat u třetí osoby]
Řádek 9: Řádek 9:
 V roce 2015 bylo běžné mít svá soukromá data na úložištích patřícím třetím osobám. To ale určitě není správné. Je totiž nutné vložit svou důvěru nejen v samotného majitele úložiště,​ jeho správců, nastavení a bezpečnost jejich systémů, ale také v přenosovou cestu mezi mezi úložištěm a zažízením uživatele. Mnohé události ukazují (ať informace s nálepkou Snowden, nebo odhalované obrovské bezprecedentní chyby v základních systémech),​ že tato důvěra není možná a zdá se tedy být pošetilé nadále takto svými daty nakládat. V roce 2015 bylo běžné mít svá soukromá data na úložištích patřícím třetím osobám. To ale určitě není správné. Je totiž nutné vložit svou důvěru nejen v samotného majitele úložiště,​ jeho správců, nastavení a bezpečnost jejich systémů, ale také v přenosovou cestu mezi mezi úložištěm a zažízením uživatele. Mnohé události ukazují (ať informace s nálepkou Snowden, nebo odhalované obrovské bezprecedentní chyby v základních systémech),​ že tato důvěra není možná a zdá se tedy být pošetilé nadále takto svými daty nakládat.
  
-Ukládat svá data u třetích osob by mohlo dávat smysl pouze za předpokladu,​ že data tam posíláme dostatečně [[sifrovani_kryptografie|šifrovaná]] a zároveň jsou dostatečně [[piskoviste:bezpecnost_it|zabezpečené]] klíče k těmto šifrám.+Ukládat svá data u třetích osob by mohlo dávat smysl pouze za předpokladu,​ že data tam posíláme dostatečně [[sifrovani_kryptografie|šifrovaná]] a zároveň jsou dostatečně [[bezpecnost_it|zabezpečené]] klíče k těmto šifrám.
  
 ===== Cloud ===== ===== Cloud =====
 [[cloud|Cloud]] je marketingový pojem zahrnující mnoho technologií a konceptů. Nicméně nejběžněji bývá cloudovou službou právě problém, že data jsou uložena na úložištích třetích stran někde v internetu. [[cloud|Cloud]] je marketingový pojem zahrnující mnoho technologií a konceptů. Nicméně nejběžněji bývá cloudovou službou právě problém, že data jsou uložena na úložištích třetích stran někde v internetu.
vlastnictvi_dat.txt · Poslední úprava: 2016/10/10 16:47 autor: Hever