La'hev

Heverovy poznatky a poznámky

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
cloud [2016/02/09 10:09]
Hever
cloud [2016/02/26 13:09] (aktuální)
Hever
Řádek 5: Řádek 5:
  
 Pojem je velmi **mlhavý** a dle potřeby je do něj možné schovat kde co. A také je **zavádějící**,​ protože pojmenovává mnoho praktik, které je nutné rozlišovat a zcela **odvádí pozornost** od pojmů, které jsou důležite, jako třeba [[vlastnictvi_dat|soukromé vlastnictví dat]]. Pojem je velmi **mlhavý** a dle potřeby je do něj možné schovat kde co. A také je **zavádějící**,​ protože pojmenovává mnoho praktik, které je nutné rozlišovat a zcela **odvádí pozornost** od pojmů, které jsou důležite, jako třeba [[vlastnictvi_dat|soukromé vlastnictví dat]].
 +
 +===== Cloud neexistuje =====
  
 //There is no cloud, only someone else's computer. ((Z https://​fsfe.org/​order/​articles/​images/​tshirt-nocloud-bordeaux-front.jpg))//​ //There is no cloud, only someone else's computer. ((Z https://​fsfe.org/​order/​articles/​images/​tshirt-nocloud-bordeaux-front.jpg))//​
 +
 +Pokud by se nahradil pojem "​cloud"​ pojmem "​počítač někoho jiného",​ lidé a podniky by se možná zastavili a popřemýšleli nad bezpečností tohoto konceptu. Mlhavý pojem cloud přináší falešnou bezstarostnost těch, kteří přenášejí svá data "​provozovatelům cloudu",​ aniž by správně zvážili potenciální ohrožení svých citlivých dat.
  
 ===== Historie ===== ===== Historie =====
Řádek 13: Řádek 17:
 ===== Vlastnictví dat ===== ===== Vlastnictví dat =====
 Z pohledu [[vlastnictvi_dat|soukromého vlastnictví dat]] není důležité jestli používáme cloud nebo ne, ale **komu patří úložiště**,​ kde jsou naše data uložena a kde se tyto úložiště nacházeji. Z pohledu [[vlastnictvi_dat|soukromého vlastnictví dat]] není důležité jestli používáme cloud nebo ne, ale **komu patří úložiště**,​ kde jsou naše data uložena a kde se tyto úložiště nacházeji.
 +
 +
 +
cloud.txt · Poslední úprava: 2016/02/26 13:09 autor: Hever