La'hev

Heverovy poznatky a poznámky

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Martin Hořínek (Hever)

Jmenuji se Martin Hořínek, profesně se věnuji vývoji aplikací, správě informačních technologií a konzultacím v těchto oblastech. Jsem nezávislý profesionál, řadím se mezi znalostní pracovníky, profesí vývojáře spadám také do tzv. kreativní třídy. Orientuji se na velmi malý počet zákazníků a dlouhodobou spolupráci s nimi v široké řadě oblastí. Jsem hlavou rodiny - manželky a tří dětí, křesťanem, bydlím ve Zlíně.

Při návrhování systémů ve všech oblastech se chci soustředit na soukromé vlastnictví dat, jednoduchost a zabezpečení. Technologicky se neorientuji na žádnou konkrétní značku, vždy se snažím nezávisle vybírat nejlepší řešení a jsem nakloněný svobodnému software.

Vývoj aplikací

Soustředím se na vývoj aplikací, které pomáhají mým zákazníkům - malým a středním firmám - řešit každodenní vnitrofiremní procesy. Snažím se je vytvářet tak, aby byly uživatelsky přívětivé, chytré a aby s nimi lidé rádi pracovali. Aplikace bývají navržené a fungují v několika vrstvách (databáze, serverová část, klientská část,…) a uživatelé ji nejčastěji vidí jako webovou aplikaci, tedy něco, co používají skrz webový prohlížeč.

Některé z technologií MySQL resp. MariaDB, PHP, HTML, CSS, JavaScript, Git, SQL, GNU/Linux (Debian, Ubuntu), Nginx, Apache.

Správa IT

Věnuji se také správě, konzultacím, nastavování a údržbě informačních technologií ve firmách. Zaměřuji se na servery, datové úložiště, zálohování dat firemní počítačové sítě a jejich klíčové prvky, dohled, aktualizace, ladění, dokumentace.

Některé z technologií: GNU/Linux (Debian, Ubuntu), virtualizace KVM, kontejnery LXC, Windows Server, OpenVPN, RouterOS.

CV

Hlavní údaje:
1983 - narozen ve Zlíně
1989 - Základní škola
1993 - Základní škola, třída s rozšířenou výukou matematických a přírodovědných předmětů
1998 - Střední průmyslová škola Zlín, obor slaboproudá elektrotechnika (školu a obor jsem zvolil s ohledem na výuku programování)
2002 - Fakulta informačních technologií VUT v Brně
2007 - Odborník na volné noze jako OSVČ
2012 - Odborník na volné noze ve společnosti UXX s.r.o
2017 - Odborník na volné noze jako OSVČ

Další údaje:
1989 až 1995 - člen Sportovního klubu orientačního běhu Zlín
1989 až 2008 - aktivní člen v křesťanském 6. skautském středisku ve Zlíně
2009 až 2010 - částečný pracovní úvazek v projektu signály.cz (zaměstnavatel Biskupství Brněnské a Arcibiskupství Olomoucké)

Skaut

Dlouhých 19 let jsem byl aktivním skautem. Postupně jsem byl vlče, člen, rádce družiny, zástupce vedoucího oddílu, vedoucí oddílu, střediskový zpravodaj chlapeckého kmene. Nejdéle jsem působil v 51. chlapeckém oddíle Albion, odsud mám také svou přezdívku Hever.

Zájmy

Občasné práce s grafikou v bitmapových programech photoshop, GIMP, i ve 3D a vektorové grafice. Také modelování a navrhování interiérů. Zájmové technologie jednodeskové počítače, operační systémy mobilních zařízení.

Především pro své osobní účely mimoděk udržuji Adminer-iconized

Jinde na webu

Kontakt

Kontaktní adresa: Zlín
Email: hev@hev.cz

martin_horinek.txt · Poslední úprava: 2023/03/02 15:44 autor: Hever